Zajęcia plastyczne: „kolorowe pawie” – dzieci ozdabiają farbami ogon pawia „harmonijkę”, tak, aby był niepowtarzalny. Muszą trafić pędzelkiem w przerwę między zagiętymi rogami kartki. Doklejają oczy we właściwym miejscu.
Ćwiczenie koordynacji ręka-oko-ręka, ćwiczenie skupienia, wyobraźni, nauka kolorów.
Zajęcia plastyczne, manualne: piasek kinetyczny- lepienie piaskowych kulek i odbijanie foremkami w piasku różnych kształtów.
Dotyk piasku odpręża i dostarcza dotykowych wrażeń. Nauka współpracy poprzez wspólne budowanie piaskowych konstrukcji, ćwiczenie małej motoryki.
Zabawa taneczna: nauka prostej choreografii „Ręce do góry hop sa sa, teraz kucnij i złap psa(…)”
Ćwiczenie skupienia uwagi, koordynacji.
Nauka piosenki o śniegu, prostej choreografii: „Biała droga hen przed nami, sanki dzwonią dzwoneczkami(…)”
Ćwiczenie skupienia uwagi, koordynacji.
Zajęcia plastyczne „Laurka na Dzień Babci i Dziadka”- dzieci kolorują podobiznę dziadka/babci, które następnie zabierają dla swoich najbliższych
Dzieci dowiadują się o wyjątkowym dniu, ćwiczą kreatywność, wyobraźnie.
Zabawa: łapanie piłki; pokazujemy dziecku jak prawidłowo łapać piłkę
Zabawa: turlanie piłki w rozkroku naprzeciwko siebie
Zabawa: rzucanie piłką do celu
Zabawa: rzucanie drobnymi piłeczkami do celu
Ćwiczenia uczą zdyscyplinowania, skupienia uwagi, umiejętności wykonywania poleceń przez dziecko. Ćwiczenia uruchomiają pracę wszystkich mięśni, stabilizują przestrzennie sylwetkę, ćwiczą koordynację ruchową ręka – oko – ręka. Pomoce: miękka piłka, linka.
Zajęcia plastyczne: malowanie kredą na tablicy. Zmazywanie mokra gąbką. Niektóre maluszki bardzo przywiązują się do koloru np. niebieskiego.
Ćwiczenie wyobraźni, ćwiczenie małej motoryki, nauka kolorów.
Zajęcia słuchowe (dźwięki wokół nas)- dzieci siadają w sali przy ścianie. Z płyty odtwarzane są różne dźwięki, które następnie dzieci starają się rozpoznać. Pojawiają się odgłosy zwierząt, dźwięki miasta, czy też te pochodzące z domu, kuchni.
Nauka odbierania, rozróżniania i nazywania różnych dźwięków. Ćwiczenie koncentracji.
Nauka rozpoznawania części ciała- odtwarzana jest prosta piosenka, w której powtarzane są czynności z wykorzystywaniem różnych części ciała np. „myjemy rączki, myjemy ząbki”.
Zajęcia wyciszające- śpiewanie piosenki pt „budujemy ciszę” jak i również wsłuchiwanie się w muzykę klasyczną.
„Zjazdy na zjeżdżalni”- Dzieci ustawiają się w kolejce przed schodkami na zjeżdżalnie. Każdy po kolei z pomocą cioci wchodzi na zjeżdżalnie i zjeżdża z niej na materac.
Nauka cierpliwości poprzez czekanie na swoją kolej, aktywność ruchowa.
„Układanie dużych i małych puzzli” zabawa cykliczna – Dzieci układają duże piankowe puzzle, na których widnieje obraz torów kolejowych wraz z pociągiem, okolicą i różnymi postaciami. Mniejsze puzzle są pełne różnych zwierzątek i przedmiotów, które następnie nazywamy.
Dzieci ćwiczą koncentrację, dowiadują się kim jest konduktor i co oznaczają kolory sygnalizacji świetlnej. Zielony: „ idź” a czerwony „stój”. Słuchają opowieści o funkcjonowaniu komunikacji. Poznają nowe przedmioty.
Impreza urodzinowa. Poczęstunek, życzenia i wręczenie prezentu. Tańce i zabawy przy muzyce, Chusta Klanzy