Wrzesień 2021

Dogoterapia (1.09 oraz 15.09)
Zajęcia przy pięknej pogodzie odbywały się w ogrodzie. Dzieci coraz lepiej poznawały psy, uczyły się o tym, jak należy zachować się przy psach, aby być bezpiecznym. Brały udział w zajęciach ruchowych, ćwiczeniach pamięciowych i sensorycznych.

Porządki na świeżym powietrzu (2.09)
Tego dnia na tarasie odbywały się porządki, w czym z chęcią pomagali najmniejsi, była świetna zabawa i nauka.

Sadzenie roślin i zbieranie jabłek w ogrodzie (3.09)
Razem z ciocią Sandrą dzieci sadziły nowe rośliny (wrzosy i kapustę ozdobną) w naszym żłobkowym ogródku. Pojawiły się też zbiory: mini papryczki, pomidorki i jabłka.

Zajęcia manualne pt: „Wbijanie pociętych na kawałki słomek w kulkę plasteliny” (07.09)
Dzieci formowały kulę z plasteliny, następnie próbowały wbić w nią kawałki plastikowych rurek, tworząc indywidualne projekty. Podczas zabawy dzieci ćwiczą motorykę dłoni, palców, wypracowują pewny chwyt niezbędny w późniejszej nauce pisania.

Zabawa w piaskownicy (8.09)
Dzieci bawiły się w piasku, po którym chodziły bosymi stópkami, co uczy prawidłowego stawiania kroków i ćwiczy mięśnie. Powstały wyjątkowe babki z piasku i inne piaskowe budowle.

Malowanie kredą na tablicy (11.09)
Dzieci stworzyły niepowtarzalne rysunki. Po zakończeniu zabawy dzieci otrzymują zwilżone gąbki, którymi wspólnie czyścimy tablicę.

Zajęcia manualne pt: „Sensoryczne koszyczki” (14.09)
Dzieci za pomocą dotyku próbowały odszukać dwa takie same przedmioty znajdujące się w dwóch różnych koszyczkach. Zabawa uczy obserwacji, rozwija wrażliwość dotykową, pobudza wyobraźnię, angażuje wszystkie zmysły. Kształtuje rozwój mowy i uczy nazw przedmiotów znajdujących się w koszyczku.

Malowanie dyni (21.09)
W żłobku pojawiły się jesienne warzywa: dynie. Dzieci miały za zadanie ozdobić je, malując na nich przeróżne wzorki. Powstały wyjątkowe dzieła.

Teatrzyk (21.09)
Ciocia Miła przygotowała teatrzyk o małej dziewczynce Tosi, która zgubiła pantofelek. Poznawaliśmy jej przygody.

Ciocia Ania przygotowała teatrzyk, który uczył o tym, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo poruszając się chodnikiem lub przechodząc przez ulicę.

Sensoplastyka (23.09)
Pojawiły się zupełnie nowe produkty: groszek i fasola. Ich rozmiar idealnie nadaje się do ćwiczenia chwytu pęsetkowego: przenosimy ziarenka, sortujemy na różne rodzaje, kolory, układamy różne wzory. Wszystko to w towarzystwie mąki i makaronu.

Zajęcia plastyczne pt: „Warzywne kukiełki” (27.09)
Z pokrojonych warzyw i patyczków wspólnie z dziećmi tworzyliśmy przeróżne stworki i figury. Pachnące przyprawy i nasiona wykorzystywane były do stworzenia nosa i oczu. Zabawa rozwija kreatywność, wyobraźnie i pomysłowość. Jest to doskonałe ćwiczenie małej motoryki, usprawnienie palców i dłoni. Rozwija mowę opowieściową i uczy nazewnictwa warzyw.

Kreskówki i muzyka na żywo z wujkiem Samem (29.09)
Dzieci oglądały kreskówkę do której dźwięk na żywo tworzył wujek Sam, używając przy tym przeróżnych instrumentów. Instrumenty wzbudziły ciekawość naszych podopiecznych, maluchy miały okazję zagrać na dzwoneczkach, talerzach, gitarze. Pojawiały się słówka i pytania w języku angielskim.

Zabawy melodyczno-rytmiczne z wujkiem Mateuszem.
Instrumenty: gitara i akordeon.

  1. Odróżnianie rodzajów muzyki: “do biegania”, “do maszerowania”, „skakania”, „biegania na palcach”.
  2. Marsz pojedynczo dookoła sali ze zmianą kierunku na sygnał słowny lub muzyczny.
  3. Rozpoznawanie melodii znanych piosenek.

Tytuły kilku z wykorzystywanych piosenek: „Nasza mama”, „Jaskółeczka”, „One Little finger”, „Ta Dorotka”.

Zabawy melodyczno-rytmiczne z ciocią Kasią.
Instrument: keyboard.

Ćwiczymy i zapamiętujemy znane już piosenki, a także uczymy się nowych. Pojawia się też gimnastyka w rytm muzyki.

„Fiku-miku, fiku-miku

Poskacz z nami, pajacyku

Popa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *