Zajęcia dodatkowe

Rytmika

Mateusz Kwapień

Podczas moich zajęć zwracam szczególną uwagę na budowanie poprzez muzykę szczerej relacji z dziećmi. Podstawą założenia jest fakt, że dzieci uczą się zachowań poprzez wnikliwą obserwację otoczenia, a zwłaszcza emocji innych osób. Jestem zawodowym muzykiem, posiadam dyplom magisterski akademii muzycznej, jednak muzyka to przede wszystkim moja pasja i sposób na życie. Grając na instrumentach, śpiewając staram się być autentyczny w tym przekazie. Angażuję dzieci do zabaw rytmicznych i ruchowych. Wykonuję ich ulubione melodie, stosuję powtarzalność w repertuarze, jednocześnie urozmaicając i poszerzając jego zakres. Podczas moich zajęć można usłyszeć akordeon, gitarę, pianino oraz małe instrumenty perkusyjne. Bawimy się znanymi starymi i nowymi piosenkami śpiewanymi w języku polskim i angielskim. Wraz z kadrą żłobka tworzymy proste układy ruchowe, by zobrazować muzykę gestem. Często pojawiają się również znane tematy muzyki klasycznej. Potrafimy utworzyć pociąg, zatańczyć w kole lub w parach, maszerujemy w rytm muzyki. Przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy. Na koniec zajęć dzieci mogą dotknąć instrumentów i pograć według własnej ekspresji.

Moje doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przed przedszkolnym i przedszkolnym obejmuje 15 lat.

Katarzyna Rosochowicz

Absolwentka Rytmiki z Fortepianem Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Lublin. Doświadczenie w pracy z dziećmi 8 lat. W żłobku Konik na biegunach pracuje od roku. Praca z dziećmi jest jej pasją i ciągle się w niej rozwija. Fascynuje ją praca z dziećmi szczególnie w tym wieku, kiedy ruch i muzykalność wyprzedzają jeszcze i są wstępem do etapu werbalnego. Zajęcia są przestrzenią muzyczno-ruchową, w której dziecko rozwija się nie tylko poprzez kontakt z żywym instrumentem i żywym dźwiękiem ale próbuje też łączyć dźwięk z ruchem I odwrotnie. Pozostaje w energii ruchu i radości całkowicie się jej oddając. Ponadto są to zajęcia w których stymulacja muzyką przeplata się z relaksacją i uczy dobrego balansowania między tymi dwiema przestrzeniami, wspólnej zabawy i radości z kontaktu z rówieśnikami.

Sensoplastyka

Katarzyna Religa

Znana jako „ciocia jednorożec”, trenerka sensoplastyki. Pracuję z najmłodszymi dziećmi nad zrównoważonym rozwojem wszystkich zmysłów jednocześnie. W pracy kładę nacisk na rozwój małej motoryki i koordynacji ruchowej. Jej zajęcia to seria barw, smaków i zapachów. Z zawodu jestem plastykiem i animatorem czasu wolnego, więc moje zajęcia są zawsze pełne śmiechu i doskonałej, swobodnej zabawy.

Muzyka-Obraz-Angielski

Samuel Alty

Muzyk i pedagog z Nowej Zelandii.  Jest absolwentem Dartington College of Arts i brał udział w wielu projektach artystycznych, m.in. pracował w Royal Opera House w Londynie, występował w teatrze fizycznym za kołem podbiegunowym, występował w roli muzycznego królika w tradycyjnym objazdowym cyrku.  Jego warsztaty muzyczne mają na celu nauczenie podstawowych zasad muzycznych, a co najważniejsze, wzmocnienie i wspieranie pozytywnego i zabawnego stowarzyszenia muzykującego, które może być podstawą uznania na całe życie.  oczywiście Alty jest także rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, co jest również okazją dla dzieci do naturalnego usłyszenia języka angielskiego.

Dogoterapia

Profesor Pies

DOGOTERAPIA WROCŁAW PROFESOR PIES to nieformalna grupa dogoterapeutów, których połączyła wspólna pasja. Liderami grupy są Barbara Kiełbus i Urszula Młynarczyk. W skład grupy wchodzą także studenci studiów podyplomowych DOGOTERAPIA. Pracujemy z psami różnych ras. Nasze psy są specjalnie wybrane i wyszkolone do pracy z dziećmi. Są pod stałą kontrolą weterynaryjną oraz mają zdane egzaminy potwierdzające predyspozycje do pracy z dziećmi. Nasza misja to propagowanie postawy szacunku do świata przyrody, wdrażanie do odpowiedzialności za nią, rozwój emocjonalny i społeczny dzieci w kontakcie ze zwierzętami. Cele naszych zajęć to: wdrażane zasad bezpiecznych kontaktów z psami, szerzenie wiedzy kynologicznej, propagowanie postaw etycznych i szacunku do świata przyrody, uczenie odpowiedzialności, komunikacja niewerbalna, dostrzeganie potrzeb swoich i innych istot, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i kompetencji społecznych, dostrzeganie, stawianie i przestrzeganie granic swoich i innych, terapia kynofobii. Podczas naszych zajęć dbamy nie tylko o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci, ale także o dobrostan naszych psów, dzięki czemu dzieci uczą się od najmłodszych lat, jak dbać o psy, jak bezpiecznie się z nimi bawić, jak komunikować się z nimi i jak je szkolić metodami pozytywnymi.

Link do strony: https://www.facebook.com/profesorpies

Terapia ręki

Joanna Bielska

Zajęcia rozwijające sprawność manualną i motoryczną. Terapia manualna ręki. Gimnastyka i prace plastyczne – wyklejanki, malowanie, rysowanie. Ćwiczenia:
– rozciągające i rozluźniające paluszki, dłonie i rękę,
– orientacji w przestrzeni,
– chwytu cylindrycznego, trójpunktowego i trójpalcowego,
– motoryczne rozwijające orientację w przestrzeni i poznanie elementów własnego ciała,
– rozwijające koncentrację uwagi,
– rozwijające sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową (np. umiejętność dobierania elementów wyklejanki zgodnie z pokazem i instrukcją słowną).